אנחנו עוזרים לך להיות שלמה עם עצמך! השאירי פרטים עכשיו ונשמח לסייע לך!

הגדלת חזההגדלת חזה היא תהליך כירורגי אשר נועד להגדיל את הגודל, הצורה או הנפח של השדיים. שתלי חזה מורכבים מסיליקון, מי מלח, או שומן גוף שהוסר ממקומות אחרים. השתלים מוחדרים מתחת לשדיים או מתחת לשרירי החזה, והתהליך מרחיב את האזור, ממלא אותו ומעניק לו קווי מתאר טובים יותר.

בשנים האחרונות הפך הליך זה לפופולארי בקרב נשים בארץ ובעולם אשר מבצעות ניתוח הגדלת חזה על מנת לשפר את מראה נשיותן, להגדיל את הביטחון העצמי שלהן, או לאחר שינויים משמעותיים בחזה בעקבות לידה, הנקה, או לאחר מחלת סרטן השד.

אפשרויות ההגדלה

הגודל הסופי של החזה הוא בעיקר החלטה אישית של המטופלת, ובהתאם למצב החזה ורקמות השד לפני הניתוח. נשים מסוימות מבקשות להדק חזה רפוי, למלא חזייה באופן משביע רצון יותר, או להתהדר במחשוף מרשים. לעיתים בוחרת המטופלת להתבונן על אוסף תמונות של נשים אשר עברו הגדלת חזה אצל המנתח, ולבחור את המראה הסופי הרצוי.

למי מיועד ההליך?

הגדלת חזה משפרת את הדימוי העצמי. נשים בדרך כלל חוות העלאה משמעותית בדימוי העצמי ותחושות חיוביות בנוגע לנשיות שלהן לאחר שעברו הגדלת חזה.

בדרך כלל מבוצע ההליך במקרים הבאים:

תהליך הגדלת חזה

התהליך מורכב מהשלבים הבאים:

הרדמה – המטופלת בוחרת אם לבצע את הניתוח בהרדמה כללית או מקומית. בהרדמה מקומית המטופלת ערה ורק אזור הניתוח מורדם. אך ברוב המקרים ההליך מתבצע תחת הרדמה כללית.

החתך – לפני הניתוח, דנים המטופלת והמנתח באפשרויות החתך. על הרופא להסביר על אפשרויות החתכים המתאימים ביותר למטופלת, לשם קבלת התוצאה הסופית הרצויה.

אפשרויות החתכים הן:

 • חתך המבוצע באמצעות הקפל מתחת לשד
 • חתך המבוצע בבית השחי
 • חתך המבוצע סביב הפטמה.

הבחירה בסוג החתך תלויה במספר גורמים, כולל מידת ההגדלה, האנטומיה של המטופלת, סוג השתל והעדפות המנתח והמטופלת.

החדרת השתל לחזה – השתל בשד מוכנס לתוך כיס. הבחירה היא בין שני סוגים של מיקומים: מאחורי רקמת השד או מתחת לשריר החזה. בהליך זה המטופלת עלולה להידרש לזמן התאוששות ארוך מעט יותר, בהשוואה לאפשרות מיקום מאחורי רקמת השד, ואף עלולה לחוות רמת כאבים גבוהה מעט יותר.

סגירת החתכים – המנתח סוגר את החתכים באמצעות תפרים שכבתיים ברקמת השד, ובאמצעות דבקים בעור על מנת לשמור את המקום סגור. קווי החתכים ייעלמו עם הזמן.

תוצאות ההליך – תוצאות הגדלת החזה ניכרות מיד. תהיה מידת נפיחות אשר נגרמת מהניתוח, אך היא תיפתר בתוך מספר שבועות. בדרך כלל, רוב המטופלות מביעות שביעות רצון גבוהה מהתוצאות.

מהם הסיכונים והסיבוכים הכרוכים בהגדלת חזה?

כל הליך כירורגי מלווה במספר סיכונים, והגדלת חזה אינה יוצאת מן הכלל. מנתח טוב יסביר למטופלת את כל הסיכונים הצפויים:

 • התכווצות הכרוכה בהתקשות האזור סביב השתל. הדבר עלול לעוות את צורת השד ואף עלול לגרום לכאב.
 • כאבים בחזה.
 • זיהום.
 • התחושה בפטמה עשויה להשתנות, אך מצב זה הוא כמעט תמיד זמני בלבד.
 • השתל עלול להיקרע או לדלוף.
 • עלולים להיווצר דימומים מקומיים.
 • המטופלת עלולה לחוות מצב של הצטברות נוזלים בחזה.
 • עלול להיווצר מצב של צלקות אדומות, עבות וכואבות, אשר לעיתים יהיו כרוכות בניתוח נוסף.
 • העור על השד מעל השתל עלול להיות מקומט. נשים רזות מאוד, או נשים שאיבדו משקל רב באופן פתאומי, הן בעלות סיכון גבוה יותר לתופעת לוואי זו.

ראו גם:

השוואת מחירי הגדלת חזה.

אנחנו עוזרים לך להיות שלמה עם עצמך! השאירי פרטים עכשיו ונשמח לסייע לך!
074-7691308 דילוג לתוכן