הקטנה של החזה

אנחנו עוזרים לך להיות שלמה עם עצמך! השאירי פרטים עכשיו ונשמח לסייע לך!

רופאהקטנת חזה הינה דרישה אשר קיימת בקרב נשים אשר סבורות כי מידת החזה שלהן גדולה מדי. מטרתן של נשים אלו היא להקטין ולעצב את החזה באופן שיתאים יותר למבנה גופן.

פעמים רבות, ניתוח זה מיועד בכדי להפחית מצבי כאב הנובעים מעומס היתר כמו כאבי גב, צוואר, עקמת ואף בעיות נשימתיות. ניתוח הקטנת חזה נחשב לניתוח מסובך ומורכב יותר מאשר המקבילה- ניתוח הגדלת חזה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שניתוח הקטנת חזה מחייב הסרת רקמה ושומן.

ככל ניתוח אחר, על הרופא או הכירורג הפלסטי, לוודא שיש צורך בניתוח כזה, ולהבין האם ציפיות המטופלת מתוצאות הניתוח הינן ריאליות.

מעבר לכך, יהיה צורך גם בבדיקות מעבדה, ממוגרפיה ותשאול לגבי ההיסטוריה הרפואית. הממוגרפיה מומלצת לנשים מעל גיל 40, אשר צריכות את תוצאות הבדיקה כבסיס לבדיקות נוספות שייעשו בעתיד.

כדאי להקפיד ולבצע ניתוח זה על ידי רופא מומחה, אשר מנוסה והתמחה בסוג זה של טיפולים, על מנת להבטיח את התוצאה המקווה, וללא עוגמת נפש.

איך מתבצע הניתוח?

בדרך כלל, הניתוח יעשה בהרדמה מלאה, אולם ישנם מקרים בהם תיתכן גם הרדמה חלקית. הניתוח מיועד להסרה של עודפי השומן ורקמת השד.

עיצוב השדיים ומידת הקטנתם תלויה בשיקול דעתו של המנתח, במידת ניסיונו וברצון המטופלת ובצורכה.

הקטנה של יותר מקילוגרם-קילוגרם וחצי של רקמת השד, דורשת היערכות שונה מהמנתח. החתכים והצלקות ייעשו באופן אשר יוכל להיות מוסתר

לאחר מכן, ויכוונו לאזורים סביב הפטמה או מתחת לשד, כאשר החתך עצמו יהיה מעגלי, קווי או בצורת עוגן. עיקר הסיבוך בניתוח זה הוא באפשרות של העברת הפטמה, או בצורך להקטינה מבלי לפגוע בעצבוב או באספקת הדם שלה.

לאחר החיתוך והעיצוב הדרוש, ייעשו תפרים עמוקים, אשר מטרתם היא לתמוך בחזה ובגודלו החדש. עם הזמן, צלקות אלו תירפאנה, והחזה ייראה טבעי כמעט לחלוטין.

מיד לאחר הניתוח, הרופא יחבוש את אזור החזה, והמטופלת תידרש ללכת עם תחבושת אלסטית או תחבושת מיוחדת המיועדת לאזור זה, דמוית חזייה.

לפעמים, יהיה צורך גם בהכנסת נקזים לאזור השד, אשר יוכלו להפריש את יתרת הדם הנאגר. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי קיימים כאבים ואי נוחות זמנית לאחר הניתוח, אשר יכולים להיות מטופלים בתרופות משככות כאבים. ייתכנו גם יובש בעור אשר יטופל באמצעות משחות וקרמי גוף, וחזרה לתפקוד מלא רק לאחר מספר שבועות מיום הניתוח.

סיבוכים פוטנציאליים של ניתוח להקטנת חזה

בדומה לניתוחים אחרים, גם בניתוח להקטנת חזה קיימים סיבוכים וסיכונים אשר יש לקחת אותם בחשבון בטרם התחלת התהליך. גם אם סיבוכים וסיכונים אלה הינם נדירים, ההמלצה היא לנקוט בכל אמצעי הזהירות על מנת למנע אותם מבעוד מועד.

כחלק מהסיבוכים, יכולים להיות הצטלקויות חמורות, דלקות וזיהומים, שינוי רקמתי, פגיעה בעצבוב או אספקת דם והיווצרות קרישי דם.

מעבר לכך, נשים בגיל הפוריות, אשר יש בכוונתן להיניק בעתיד, צריכות לקחת בחשבון כי תיתכן פגיעה בבלוטות החלב ובאפשרות ההנקה.

תוצאות הניתוח, בדרך כלל, מספקות וגורמות אושר לנשים אשר עוברות אותו. גם מבחינה גופנית ופיסית, תרגיש האישה, ברוב הפעמים, הקלה וירידה בעומס אשר היה קיים עליה. כאשר מתקיימת שיחה פתוחה עם המנתח, ומוסברות התוצאות כנגד הסיכונים, יכולה המטופלת לקחת החלטה מושכלת, אשר תתחשב בכל המרכיבים והגורמים השונים.

עם זאת, יש לקחת בחשבון כי תוצאות הניתוח עלולות להשתנות במהלך השנים, בתקופות היריון או תקופות השמנה והרזיה קיצוניים, בהם רקמת השד תשתנה, והשד עלול לשנות את גודלו ועיצובו.

ראו גם:

ניתוח חזה לאחר הקטנת לידה

ניתוח הקטנת חזה דרך קופת חולים

.

אנחנו עוזרים לך להיות שלמה עם עצמך! השאירי פרטים עכשיו ונשמח לסייע לך!
074-7691308 דילוג לתוכן